ÇADIR

Merhabalar. Bugün çadır ile ilgili bildiğimizi elimizin yazdığı kadarıyla anlatmaya çalışalım. Özellikle çocukların oyun alanı olarak da düşünülebildiği gibi ramazanlar da mahallerde kurulan çadırlar gibi seçenekleri çoktur. Çeşitli, herkese hitap edecek şekilde tasarlayan favori branda.com da muhakkak size de uygun olan da vardır. Tır-kamyon, havuz kamelyalar gibi birçok yerde itina ile çeşitli renk ve desenlerle hizmet sunmaktadır.

Herkesinde bildiği üzere eski Türk tarihinde konaklama alanı olarak kullanılıp kurulumu basittir. Fakat günümüzde sadece gezgincilerin değil herkesinde kullanabileceği küçüklü büyüklü bir kişiden başlayıp birden fazla kişiyi alabilecek bir barınaktır. Mesela çocuklar için oyun alanı olabilir. Özellikle yaz akşamlarında çocuklar için vazgeçilmez eğlence alanı oluşturulabilir. Ayrıca dağcılar, macera arayanlar kaplumbağa misali evlerini sırtlarında taşırlar. Bahçesi ya da geniş alana sahip olanlar favori branda.com dan bir çadır elde edip evinin etrafında ailesiyle keyifli vakitler geçirebilir.

Evet, bir çadır yapabilmek için öncelikle demir, boru, ya da çubuklar kullanılabilir. Bunları birbirine paralel yerleştirince üzerine ister kalın ister ince bir örtü atılır ve bu çubuklara bağlanır. İstenildiği zaman yerini değiştirme ya da taşınması kolaydır. Önemli olan malzemenin ne olduğunu dikkatlice kontrol etmektir. Misal; Pamuktan yapılmış olanlar suya karşı dayanıklı olsalar da ıslandıkları zaman ağırlaşırlar. Naylon-polyester malzeme de suya karşı dayanıklı olmasına rağmen güneş ışığı sebebiyle zamanla zarar görebilirler. Ve son olarak dikiş ve fermuar yerlerine dikkat etmekte fayda vardır. İstenmeyen misafirlerin gelmemesi açısından. Fakat şimdilerde favori branda.com bu konuda çıtayı o kadar yükseltmiş, yelpazeyi o kadar geniş tutmuş ki, balkon, tır, havuz gibi açık olan yerleri brandayla kaplayıp istediğimiz desen ve renklerle bu süsü vermektedir. Konaklama yeri olarak cazip bir yerdir.